Чоловіки теж в'яжуть

Чоловіки теж в'яжутьКевін Авраам-Банкс, водій вантажівки, любить в'язати під час заторів на дорозі. Тут він робить светр для своєї дружини.

Фото: wsj.com

Деякі чоловіки люблять в'язати, і роблять це часто навіть краще від жінок. Вони більш акуратні і уважні до деталей. Зараз в'язання вважається суто жіночим захопленням, негідним чоловіка. Проте в середні віки все було якраз навпаки. 

У наш час багато хто вважає, що в'язанням займаються виключно жінки. При цьому уявляється сива бабуся або нудьгуюча домогосподарка, яка мірно рухає спицями за переглядом «мильного» серіалу. Однак це лише одна з численних помилок. В'язання - це не тільки спосіб згаяти час, обв'язуючи рідних та коханих, це ще й серйозне захоплення, яке іноді переростає в прибутковий бізнес.

Вироби з пряжі недовговічні, тому історію в'язання простежити досить складно. Вважається, що в'язання зародилося в Давньому Єгипті. Припущення це базується на дивовижній археологічній знахідці в одній з гробниць - дитячому в'язаному черевичку. В Європу в'язання прийшло завдяки єгипетським місіонерам. Примітно, що спочатку в'язанням займалися переважно чоловіки - в XIII столітті в'язання було однією з процвітаючих галузей промисловості. Існували цілі артілі в'язальників, в які входили лише чоловіки. Жінки туди не допускалися, їм дозволялося тільки прясти. Варто відзначити, що чоловіки в'язали не тільки заради доходу - витончені юнаки французького двору вважали, що в'язання розвиває точність і зосередженість рухів, що просто необхідно при фехтуванні.

В'язані речі коштували дуже дорого, оскільки створювалися з шовкових ниток. Ера жінок почалася у в'язанні приблизно в XVII столітті, коли воно було вже досить поширене. Тоді ж стали використовувати шерсть, що було особливо актуально в холодних країнах.

У сучасному світі чоловікам-в'язальникам непросто, вони утворюють своєрідну меншість. Хтось займається цим заради захоплення, а хтось будує бізнес на виробництві в'язаних речей, продає пряжу та інші матеріали, в'язальні інструменти і техніку. Нерідко в'яжучі чоловіки об'єднуються в співтовариства. Вони збираються разом: в'яжуть, обмінюються новими ідеями, досвідом. З розвитком Інтернету багато спільнот утворили свої сайти, ведуть блоги. Чоловіки дуже серйозно ставляться до цього заняття і з-під їхніх рук іноді виходять справжні шедеври.

Найчастіше чоловікам здається складним і негожим визнавати свої слабкості. До цієї категорії належать і «типово» жіночі заняття. Тим більшу повагу викликають чоловіки, які не побоялися піти за покликом серця, роблячи своє життя більш різноманітним і збагачуючи його. І це аж ніяк не заважає їм залишатися мужніми і сильними.


Choose your language.
English Українська Español

No, thanks.