Гачок чи спиці?

Гачок чи спиці?Я дуже люблю рукоділля, і, хоча вмію працювати в різних техніках, найулюбленішим моїм видом творчості є таки в'язання. Пам'ятаю, як мені було важко визначитися з тим, який з видів в'язання я хочу освоїти в першу чергу. Після перегляду журналів було важко вибрати, бо моделі, виконані гачком і спицями виглядали однаково заманливо. З часом я освоїла і те, і інше, і в цій статті хотіла б порівняти два види в'язання в надії на те, що мій досвід допоможе вам вибрати в'язання до душі.

Дуже важливо вирішити, що ви конкретно хотіли б в'язати. Якщо вас цікавить в першу чергу в'язаний одяг, то краще зосередитися на освоєнні спиць. У цій техніці дуже зручно в'язати по колу, тому добре виходять рукавички, шкарпетки, які хоча і можливо зв'язати гачком, але досить складно. Крім того, полотно, зв'язане спицями, виходить більш тонким ніж гачком. Повітряні оренбурзькі хустки в'яжуть саме спицями. Звичайно, щільність полотна залежить від товщини пряжі і візерунка, але вважається, що одяг краще в'язати таки спицями.

Однак і у гачка є багато плюсів. Якщо ви націлені на в'язання декоративних виробів, наприклад серветок, подушок або мережив, то краще зупинити свою увагу на гачку. Гачок більш маневрений, що й зрозуміло: коли ви в'яжете спицями, то в руках у вас виявляється велика кількість петель, тоді як при роботі з гачком тільки одна робоча петля. Завдяки цьому можна в'язати вироби дуже складної форми; саме на цьому грунтується в'язання ірландського мережива, що складається з окремих дрібних деталей, з'єднаних між собою. В'язальниці називають такі деталі «мотивами», і їх форма може бути дуже різноманітною. Гачком можна в'язати навіть квіти.

Мені дуже подобається в'язане гачком Брюггське мереживо, яке за своєю витонченістю не поступається коклюшковому. У цій техніці можна в'язати не тільки серветки, а й чудові ажурні блузки, накидки і капелюшки.

Однак яку б техніку ви не обрали, бажано вміти користуватися таки і тим і іншим. Навіть якщо ви зв'язали виріб спицями, то дуже зручно поєднати окремі деталі за допомогою гачка.

Я дуже сподіваюся, що цей невеликий огляд двох різних технік в'язання допоможе вам з вибором. Успіхів вам у цьому цікавому і корисному занятті!


Choose your language.
English Українська Español

No, thanks.